Siirry suoraan sisältöön

FIM Private on nyt S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

FIM Private on nyt S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

FIM Private on nyt S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

FIM Private on nyt S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

Asiantuntevaa, henkilökohtaista ja vaivatonta palvelua

Meille on kunnia-asia olla laaja-alainen huippuasiantuntija asiakkaillemme.

Tarjoamme yksilöllisten varainhoidollisten ja juridisten ratkaisujen lisäksi täydet pankki- ja lainapalvelut sekä kattavan tarjonnan erilaisia sijoituskohteita. Tuomme myös säännöllisesti markkinoille megatrendejä ja talouden muutoksia ennakoivia uusia sijoitusratkaisuja. Asioiminen kanssamme on helppoa ja oma henkilökohtainen yksityispankkiiri sekä Wealth Planning -juristit ovat aina tavoitettavissa.

Monipuoliset Private Banking -palvelumme on tarkoitettu asiakkaille, joilla on varainhoidossa yli 300 000 euroa.

Suomen vastuullisin pankki

 

Suomalaiset ovat äänestäneet S-Pankin jo yhdeksänä vuonna peräkkäin Suomen vastuullisimmaksi pankiksi Pohjoismaiden laajimmassa kestävän kehityksen brändivertailussa, Sustainable Brand Indexissä. Vastuullinen sijoittaminen ei ole meille erillinen saareke, vaan kiinteä osa kaikkia sijoituspäätöksiämme.

Vastuullisuus sijoittamisessa

Vastuullisuus S-Pankin toiminnassa

 

Ajankohtaista

Osio otsikolla asiantuntijat

Private Banking asiantuntijat


Private Banking -asiakkaita palvelee ammattitaitoinen ja kokenut tiimi Helsingin, Turun, Tampereen ja Oulun toimipaikoissa. Voit aina olla meihin yhteydessä asiassa kuin asiassa puhelimitse tai sähköpostitse. Jos olet kiinnostunut Private Banking -asiakkuudesta, voit myös jättää yhteydenottopyynnön lomakkeella, niin yksityispankkiirimme ovat sinuun pian yhteydessä.

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.

Pasi Poikkeus
Johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Family Office & Wealth Planning

Veera Kosonen
Johtaja,
Family Office &
Wealth Planning
veera.kosonen@s-pankki.fi
040 505 0435

  

Oskari Lepistö
Lakimies
oskari.lepisto@s-pankki.fi
050 406 4835

  

Markus Nykänen
Lakimies
markus.nykanen@s-pankki.fi
050 349 5560

  

Helsinki

Christian Wahlstein
Senior yksityispankkiiri
christian.wahlstein@s-pankki.fi
09 6134 6516

  

Tero Ahonen
Senior yksityispankkiiri
tero.ahonen@s-pankki.fi
09 6134 6315

  

Tomi Jääskö
Senior yksityispankkiiri
tomi.jaasko@s-pankki.fi
050 3300 128

  

Auli Kumpulainen
Senior yksityispankkiiri
auli.kumpulainen@s-pankki.fi
050 443 1730

  

Pauliina Lajolinna
Senior yksityispankkiiri
pauliina.lajolinna@s-pankki.fi
09 6134 6378

  

Markku Tuovinen
Senior yksityispankkiiri
markku.tuovinen@s-pankki.fi
09 6134 6475

  

Fredrik Karlsson
Yksityispankkiiri
fredrik.karlsson@s-pankki.fi
045 251 8600

  

 

Ben Mansnerus
Yksityispankkiiri
ben.mansnerus@s-pankki.fi
09 6134 6100

  

Andreas Bäck
Yksityispankkiiri
andreas.back@s-pankki.fi
050 353 6070

    

 

Toimipaikat Oulu, Tampere ja Turku

Eveliina McCarthy
Aluejohtaja,
Senior yksityispankkiiri
Tampere
eveliina.mccarthy@s-pankki.fi
010 2303 863

  

Mika Moilanen
Senior yksityispankkiiri
Oulu
mika.moilanen@s-pankki.fi
010 2303 844

  

Antti Vaitiniemi
Senior yksityispankkiiri
Oulu ja Kuopio
antti.vaitiniemi@s-pankki.fi
010 2303 842

  

Kari Kankaanpää
Senior yksityispankkiiri
Tampere
kari.kankaanpaa@s-pankki.fi
010 2303 862

  

Tuomas Tenhovuori
Yksityispankkiiri
Tampere, Pori ja Jyväskylä
tuomas.tenhovuori@s-pankki.fi
010 2303 865

  

Teemu Kotakorpi
Yksityispankkiiri
Tampere ja Jyväskylä
teemu.kotakorpi@s-pankki.fi
050 352 8840

  

Tiina Järvinen
Senior yksityispankkiiri
Turku
tiina.jarvinen@s-pankki.fi
010 2303 873

  

 

Joonas Rusi
Yksityispankkiiri
Turku
joonas.rusi@s-pankki.fi
050 400 8117

  

 

Vakuutusasiamiestoiminta

Henri Takanen
Asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
henri.takanen@s-pankki.fi
050 355 0510