Siirry suoraan sisältöön

S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Suomen vastuullisimman pankin yksityispankki palveluksessasi

 

Tärkeintä on kokemus

Yksityispankissamme yhdistyy satojen vuosien laaja-alainen varallisuudenhoitokokemus. Asiakkaanamme se on aina käytössäsi − saat parhaan varallisuudenhoidon ratkaisun juuri sinun tarpeisiisi. Räätälöitynä ja henkilökohtaisesti.

Tutustu yksityispankkimme palveluihin

Suomen vastuullisin pankki

 

Suomalaiset ovat äänestäneet S-Pankin jo kymmenenä vuonna peräkkäin Suomen vastuullisimmaksi pankiksi Pohjoismaiden laajimmassa kestävän kehityksen brändivertailussa, Sustainable Brand Indexissä. Vastuullinen sijoittaminen ei ole meille erillinen saareke, vaan kiinteä osa kaikkia sijoituspäätöksiämme.

Vastuullisuus sijoittamisessa
Vastuullisuus S-Pankin toiminnassa

 

S-Pankki Private, maailmanmestarin valinta


Kun varainhoitoasiat ovat tuttujen asiantuntijoiden käsissä, joihin minulla on suora yhteys, varainhoito hoituu helposti vaikka autosta tai vaikkapa traktorista!

Marcus Grönholm
Kaksinkertainen ralliautoilun maailmanmestari
S-Pankki Privaten tyytyväinen asiakas

Lue lisää Marcuksen kokemuksista

Osio otsikolla asiantuntijat

Private Banking asiantuntijat


Private Banking -asiakkaita palvelee ammattitaitoinen ja kokenut tiimi Helsingin, Turun, Tampereen ja Oulun toimipaikoissa. Voit aina olla meihin yhteydessä asiassa kuin asiassa puhelimitse tai sähköpostitse. Jos olet kiinnostunut Private Banking -asiakkuudesta, voit myös jättää yhteydenottopyynnön lomakkeella, niin yksityispankkiirimme ovat sinuun pian yhteydessä.

Toimipaikkojen saapumisohjeet

Täytä yhteydenottolomake

 

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.

Pasi Poikkeus
johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Private Banking Helsinki

Christian Wahlstein
johtaja,
senior yksityispankkiiri
christian.wahlstein@s-pankki.fi
040 5300 402

  

Tero Ahonen
senior yksityispankkiiri
tero.ahonen@s-pankki.fi
050 5335 739

  

Tomi Jääskö
senior yksityispankkiiri
tomi.jaasko@s-pankki.fi
050 3300 128

  

Auli Kumpulainen
senior yksityispankkiiri
auli.kumpulainen@s-pankki.fi
050 443 1730

  

Pauliina Lajolinna
senior yksityispankkiiri
pauliina.lajolinna@s-pankki.fi
050 4689 213

  

Markku Tuovinen
senior yksityispankkiiri
markku.tuovinen@s-pankki.fi
050 5659 823

  

Mikko Virolainen
senior yksityispankkiiri
mikko.virolainen@s-pankki.fi
050 594 3765

  

 

Fredrik Karlsson
senior yksityispankkiiri
fredrik.karlsson@s-pankki.fi
045 251 8600

  

Ben Mansnerus
senior yksityispankkiiri
ben.mansnerus@s-pankki.fi
050 349 3956

  

Andreas Bäck
yksityispankkiiri
andreas.back@s-pankki.fi
050 353 6070

  

Private Banking Tampere, Turku ja Oulu

Eveliina McCarthy
aluejohtaja,
senior yksityispankkiiri
Tampere
eveliina.mccarthy@s-pankki.fi
010 2303 863

  

Kari Kankaanpää
senior yksityispankkiiri
Tampere
kari.kankaanpaa@s-pankki.fi
010 2303 862

  

Tuomas Tenhovuori
yksityispankkiiri
Tampere, Pori ja Jyväskylä
tuomas.tenhovuori@s-pankki.fi
010 2303 865

  

Tiina Järvinen
senior yksityispankkiiri
Turku
tiina.jarvinen@s-pankki.fi
010 2303 873

  

Joonas Rusi
yksityispankkiiri
Turku
joonas.rusi@s-pankki.fi
050 400 8117

  

Mika Moilanen
senior yksityispankkiiri
Oulu
mika.moilanen@s-pankki.fi
010 2303 844

  

Antti Vaitiniemi
senior yksityispankkiiri
Oulu ja Kuopio
antti.vaitiniemi@s-pankki.fi
010 2303 842

  

Family Office & Wealth Planning

Veera Kosonen
johtaja,
Family Office &
Wealth Planning
veera.kosonen@s-pankki.fi
040 505 0435

  

Oskari Lepistö
lakimies, Senior Wealth Planner
oskari.lepisto@s-pankki.fi
050 406 4835

  

Markus Nykänen
lakimies, Senior Wealth Planner
markus.nykanen@s-pankki.fi
050 349 5560

  

Vakuutusasiamiestoiminta

Henri Takanen
asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
henri.takanen@s-pankki.fi
050 355 0510