Siirry suoraan sisältöön

Ota meihin yhteyttä

Varainhoito

Mikonkatu 9
00100 Helsinki

Palvelemme vain ajanvarauksella. 

Vaihde 09 613 4600 (pvm/mpm), arkisin 8.30–16.30

Asiakaspalvelu

010 76 5800

Asiakaspalvelumme on tavoitettavissa ma–to klo 9–20, pe 9–18
0,0835 €/puhelu + 0,1209 €/min

Medialle

S-Pankin yhteyshenkilöiden tiedot ja mediatiedotteet löytyvät mediasivulta.

Siirry mediasivulle

Pankkitunnusten sulkupalvelu (24 h/vrk)

Suomesta soitettaessa: 09 6964 6820 (pvm/mpm)
ulkomailta soitettaessa: +358 9 6964 6820

Korttien sulkupalvelu (24 h/vrk)

Suomesta soitettaessa: 020 333 (pvm/mpm)
ulkomailta soitettaessa: +358 20 333

Varainhoidon toimipaikkojen saapumisohjeet

Helsinki

Tampere

Turku

Oulu

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.

 

S-Pankki-konsernin Varallisuudenhoitoliiketoiminnan johtoryhmä

Hanna Porkka
S-Pankki-konsernin
varatoimitusjohtaja ja
toimitusjohtajan sijainen
hanna-porkka@s-pankki.fi
050 5961 150

  

Teri Heilala
Johtaja,
Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset
sijoitukset
teri.heilala@s-pankki.fi
050 306 3622

  

Sanna Holm
Johtaja,
Kuluttaja-asiakkaat ja
tukitoiminnot
sanna.holm@s-pankki.fi
050 439 1321

  

Heidi Kohonen
Johtaja,
COO, Varallisuudenhoito
heidi.kohonen@s-pankki.fi
040 594 0028

  

Lea Jääskeläinen
Johtaja,
Instituutioasiakkaat
lea.jaaskelainen@s-pankki.fi
040 543 4237

  

Mika Leskinen
Sijoitusjohtaja
mika.leskinen@s-pankki.fi
050 327 6985

  

Pasi Poikkeus
Johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Instituutiot

Lea Jääskeläinen
Johtaja,
Instituutioasiakkaat
lea.jaaskelainen@s-pankki.fi
040 543 4237

  

Tapio Lehtinen
Asiakkuusjohtaja
tapio.lehtinen@s-pankki.fi
040 567 4089

  

Antti Rikka
Asiakkuusjohtaja
antti.rikka@s-pankki.fi
040 555 4001

  

Timo Sadinmäki
Asiakkuusjohtaja
timo.sadinmaki@s-pankki.fi
050 364 0266

  

Päivi Niskanen
Asiakkuusjohtaja
paivi.niskanen@s-pankki.fi
050 344 4992

  

 

Private Banking

Pasi Poikkeus
Johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Family Office & Wealth Planning

Veera Kosonen
Johtaja,
Family Office &
Wealth Planning
veera.kosonen@s-pankki.fi
040 505 0435

  

Oskari Lepistö
Lakimies
oskari.lepisto@s-pankki.fi
050 406 4835

  

Markus Nykänen
Lakimies
markus.nykanen@s-pankki.fi
050 349 5560

  

Helsinki

Christian Wahlstein
Senior yksityispankkiiri
christian.wahlstein@s-pankki.fi
09 6134 6516

  

Tero Ahonen
Senior yksityispankkiiri
tero.ahonen@s-pankki.fi
09 6134 6315

  

Tomi Jääskö
Senior yksityispankkiiri
tomi.jaasko@s-pankki.fi
050 3300 128

  

Auli Kumpulainen
Senior yksityispankkiiri
auli.kumpulainen@s-pankki.fi
050 443 1730

  

Pauliina Lajolinna
Senior yksityispankkiiri
pauliina.lajolinna@s-pankki.fi
09 6134 6378

  

Markku Tuovinen
Senior yksityispankkiiri
markku.tuovinen@s-pankki.fi
09 6134 6475

  

Fredrik Karlsson
Yksityispankkiiri
fredrik.karlsson@s-pankki.fi
045 251 8600

  

 

Ben Mansnerus
Yksityispankkiiri
ben.mansnerus@s-pankki.fi
09 6134 6100

  

Andreas Bäck
Yksityispankkiiri
andreas.back@s-pankki.fi
050 353 6070

    

 

Toimipaikat Oulu, Tampere ja Turku

Eveliina McCarthy
Aluejohtaja,
Senior yksityispankkiiri
Tampere
eveliina.mccarthy@s-pankki.fi
010 2303 863

  

Mika Moilanen
Senior yksityispankkiiri
Oulu
mika.moilanen@s-pankki.fi
010 2303 844

  

Antti Vaitiniemi
Senior yksityispankkiiri
Oulu ja Kuopio
antti.vaitiniemi@s-pankki.fi
010 2303 842

  

Kari Kankaanpää
Senior yksityispankkiiri
Tampere
kari.kankaanpaa@s-pankki.fi
010 2303 862

  

Tuomas Tenhovuori
Yksityispankkiiri
Tampere, Pori ja Jyväskylä
tuomas.tenhovuori@s-pankki.fi
010 2303 865

  

Teemu Kotakorpi
Yksityispankkiiri
Tampere ja Jyväskylä
teemu.kotakorpi@s-pankki.fi
050 352 8840

  

Tiina Järvinen
Senior yksityispankkiiri
Turku
tiina.jarvinen@s-pankki.fi
010 2303 873

  

 

Joonas Rusi
Yksityispankkiiri
Turku
joonas.rusi@s-pankki.fi
050 400 8117

  

 

Vakuutusasiamiestoiminta

Henri Takanen
Asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
henri.takanen@s-pankki.fi
050 355 0510

  

Salkunhoito

Talous ja strategia

Lippo Suominen
Päästrategi
Twitter: @LippoSuominen
lippo.suominen@s-pankki.fi
050 345 5692

  

Erityisasiakkaat ja rahastovalinta

Päivi Riutta-Nykvist
Johtaja,
Täyden valtakirjan salkunhoito
paivi.riutta-nykvist@s-pankki.fi

  

 

Marko Ojala
Senior salkunhoitaja
marko.ojala@s-pankki.fi
0400 532 2833

  

Täyden valtakirjan salkunhoito

Johannes Hyytiäinen
Senior salkunhoitaja
johannes.hyytiainen@s-pankki.fi

  

Tomas Lönnqvist
Senior salkunhoitaja
tomas.lonnqvist@s-pankki.fi

  

Marko Alaraatikka
Senior salkunhoitaja
marko.alaraatikka@s-pankki.fi
040 821 1655

  

Osakkeet

Seppo Kurki-Suonio
Johtaja,
Osakesijoitukset
seppo.kurki-suonio@s-pankki.fi

  

Mikko Linnanvuori
Johtaja,
Senior salkunhoitaja
mikko.linnanvuori@s-pankki.fi

  

Juha Varis
Senior salkunhoitaja
juha.varis@s-pankki.fi

  

Ari Pakarinen
Senior salkunhoitaja
ari.pakarinen@s-pankki.fi

  

Toni Huuhka
Junior salkunhoitaja
toni.huuhka@s-pankki.fi

  

Kuldar Rahuorg
Senior salkunhoitaja
kuldar.rahuorg@s-pankki.fi

  

Heikki Ollikainen
Salkunhoitaja
heikki.ollikainen@s-pankki.fi

  

Korot

Jouni Salmenkivi
Johtaja,
Korkorahastot
jouni.salmenkivi@s-pankki.fi

  

Aarre Sahramaa
Rahastonhoitaja
aarre.sahramaa@s-pankki.fi

  

Janne Nisula
Salkunhoitaja
janne.nisula@s-pankki.fi

  

Pekka Siltala
Salkunhoitaja
pekka.siltala@s-pankki.fi

  

Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset sijoitustuotteet

Teri Heilala
Johtaja,
Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset
sijoitukset
teri.heilala@s-pankki.fi
050 306 3622

  

Kiinteistörahastot

Ville Yrjölä
Johtaja,
Kiinteistörahastot
ville.yrjola@s-pankki.fi

  

Juho Santaharju
Rahastonhoitaja,
FIM Asuntotuotto
juho.santaharju@s-pankki.fi

  

Timo Hakulinen
Rahastonhoitaja,
FIM Metsä
timo.hakulinen@s-pankki.fi

  

Eero Ojala
Rahastonhoitaja,
Terrieri Kiinteistöt Ky
eero.ojala@s-pankki.fi

  

Heikki Palmu
Rahastonhoitaja,
S-Pankki Toimitila
heikki.palmu@s-pankki.fi

  

Ville Vääränen
Rahastonhoitaja,
S-Pankki Tontti,
FIM Asuntorahasto I Ky &
FIM Vuokratontti Ky
ville.vaaranen@s-pankki.fi
050 322 9988

  

 

Pääomarahastot

Ilona Karppinen
Johtaja,
Pääomasijoitukset
ilona.karppinen@s-pankki.fi
050 361 0858

  

 

Jocke Martelius
Tuotepäällikkö,
Pääomasijoitukset
jocke.martelius@s-pankki.fi
041 355 0000

    

Yhteissijoitukset ja kiinteistösijoitussalkut

Aarne Markkula
Toimitusjohtaja,
S-Pankki Kiinteistöt Oy
aarne.markkula@s-pankki.fi

  

Leo Nilsson
Kiinteistösijoitusjohtaja
leo.nilsson@s-pankki.fi

    

Harri Oravainen
Kiinteistösijoitusjohtaja
harri.oravainen@s-pankki.fi
041 5393985

  

Timo Vasa
Rakennuttajapäällikkö
timo.vasa@s-pankki.fi

  

Miia Kaarakainen
Kiinteistöpäällikkö
miia.kaarakainen@s-pankki.fi

    

Aki Paavola
Ylläpitopäällikkö
aki.paavola@s-pankki.fi

    

Hannis Raitanen
Asset manager
hannis.raitanen@s-pankki.fi

  

Ari Lang
Asset manager
ari.lang@s-pankki.fi

  

Sofia Metsi
Asset Manager
sofia.metsi@s-pankki.fi
044 280 0403

    

Strukturoidut sijoitustuotteet

Juuso Hiiros
Tuotepäällikkö,
Strukturoidut tuotteet
juuso.hiiros@s-pankki.fi
050 5430 389

    

Vaikuttavuussijoittaminen

Jani Kempas
Johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jani.kempas@s-pankki.fi

  

Jussi Nykänen
Johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jussi.nykanen@s-pankki.fi
044 231 0579

    

Jussi Savukoski
Sijoitusjohtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jussi.savukoski@s-pankki.fi
050 476 2069

  

Juha Kuisma
Ohjelmajohtaja,
Salkunhoitaja
juha.kuisma@s-pankki.fi
040 251 7735

  

Samir Omar
Ohjelmajohtaja
samir.omar@s-pankki.fi
040 077 6608

  

 

Sirkku Lepistö
Asiakaspäällikkö
sirkku.lepisto@s-pankki.fi
050 587 6118

  

 

Reetta Lindgren
Business Controller
reetta.lindgren@s-pankki.fi
050 352 9429

    

Yasmin Toubji
yasmin.toubji@s-pankki.fi

    

Transaktiot, rahoitus ja Business Controlling

Heidi Ketolainen
Johtaja,
Transaktiot, Rahoitus ja Business Controlling
heidi.ketolainen@s-pankki.fi

    

Niklas Sopanen
Senior Business Controller
niklas.sopanen@s-pankki.fi

  

Justus Jääskeläinen
Business Controller
justus.jaaskelainen@s-pankki.fi

  

Antti Väätäinen
Business Controller
antti.vaatainen@s-pankki.fi