Siirry suoraan sisältöön

S-Pankki Private

Kotimainen, henkilökohtainen ja asiantunteva yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Kotimainen, henkilökohtainen ja asiantunteva yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Kotimainen, henkilökohtainen ja asiantunteva yksityispankki palveluksessasi

S-Pankki Private

Kotimainen, henkilökohtainen ja asiantunteva yksityispankki palveluksessasi

Kotimaisen sijoitusmaailman suunnannäyttäjä

Laaja-alainen kokemuksemme, osaamisemme ja ainutlaatuinen palvelukokonaisuutemme ovat aina käytössäsi. Tarjoamme yksilöllisten varainhoidollisten ja juridisten ratkaisujen lisäksi täydet pankki- ja lainapalvelut sekä kattavan tarjonnan erilaisia sijoituskohteita. Tuomme myös säännöllisesti markkinoille megatrendejä ja talouden muutoksia ennakoivia uusia sijoitusratkaisuja.

Teri Heilala
Varallisuudenhoitoliiketoiminnan vt. johtaja

Vastuullisimmaksi valittu pankkibrändi

 

Tunnustuksena tehdystä vastuullisuustyöstä suomalaiset ovat äänestäneet S-Pankin jo yhdennentoista kerran peräkkäin Suomen vastuullisimmaksi pankkibrändiksi Pohjoismaiden laajimmassa kestävän kehityksen brändivertailussa, Sustainable Brand Indexissä. S-ryhmän kautta S-Pankin taustalla on vahva osuustoiminnallinen arvomaailma, minkä ansiosta vastuullisuus on luonnostaan S-Pankin toiminnan ytimessä.

Tutustu vastuullisuuteen S-Pankin toiminnassa

Varainhoidossa on hyvä olla luotettava kartturi

On hyvä tietää, että on luotettava kartturi, joka hoitaa paperiasiat ja sijoitukset, ettei minun tarvitse stressata niistä.

Marcus Grönholm
Rallin kaksinkertainen maailmanmestari ja S-Pankki Privaten asiakas

Ajankohtaista

Osio otsikolla asiantuntijat

Private Banking asiantuntijat


Private Banking -asiakkaita palvelee ammattitaitoinen ja kokenut tiimi Helsingin, Turun, Tampereen ja Oulun toimipaikoissa. Voit aina olla meihin yhteydessä asiassa kuin asiassa puhelimitse tai sähköpostitse. Jos olet kiinnostunut Private Banking -asiakkuudesta, voit myös jättää yhteydenottopyynnön lomakkeella, niin yksityispankkiirimme ovat sinuun pian yhteydessä.

Toimipaikkojen saapumisohjeet

Täytä yhteydenottolomake

 

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.

Private Banking Helsinki

Christian Wahlstein
johtaja,
senior yksityispankkiiri
09 6134 651609 6134 6516
christian.wahlstein@s-pankki.fi
  

Tero Ahonen
senior yksityispankkiiri
09 6134 631509 6134 6315
tero.ahonen@s-pankki.fi

  

Auli Kumpulainen
senior yksityispankkiiri
09 6134 612609 6134 6126
auli.kumpulainen@s-pankki.fi

  

Pauliina Lajolinna
senior yksityispankkiiri
09 6134 637809 6134 6378
pauliina.lajolinna@s-pankki.fi

  

Markku Tuovinen
senior yksityispankkiiri
09 6134 647509 6134 6475
markku.tuovinen@s-pankki.fi

  

Mikko Virolainen
senior yksityispankkiiri
09 6134 621609 6134 6216
mikko.virolainen@s-pankki.fi

  

 

Ben Mansnerus
senior yksityispankkiiri
09 6134 610009 6134 6100
ben.mansnerus@s-pankki.fi

  

Private Banking Tampere, Turku ja Oulu

Eveliina McCarthy
aluejohtaja,
senior yksityispankkiiri
Tampere
010 2303 863010 2303 863
eveliina.mccarthy@s-pankki.fi

  

Kari Kankaanpää
senior yksityispankkiiri
Tampere
010 2303 862010 2303 862
kari.kankaanpaa@s-pankki.fi

  

Tuomas Tenhovuori
yksityispankkiiri
Tampere, Pori ja Jyväskylä
010 2303 865010 2303 865
tuomas.tenhovuori@s-pankki.fi

  

Tiina Järvinen
senior yksityispankkiiri
Turku
010 2303 873010 2303 873
tiina.jarvinen@s-pankki.fi

  

Joonas Rusi
yksityispankkiiri
Turku
010 230 3872010 230 3872
joonas.rusi@s-pankki.fi

  

Mika Moilanen
senior yksityispankkiiri
Oulu
010 2303 844010 2303 844
mika.moilanen@s-pankki.fi

  

Antti Vaitiniemi
senior yksityispankkiiri
Oulu ja Kuopio
010 2303 842010 2303 842
antti.vaitiniemi@s-pankki.fi

  

Family Office & Wealth Planning

Veera Kosonen
johtaja,
Family Office &
Wealth Planning
09 6134 640609 6134 6406
veera.kosonen@s-pankki.fi

  

Oskari Lepistö
juristi, Senior Wealth Planner
09 6134 610809 6134 6108
oskari.lepisto@s-pankki.fi

  

Emil Ikäheimonen
juristi, Wealth Planner
09 6134 616109 6134 6161
emil.ikaheimonen@s-pankki.fi

  

Vakuutusasiamiestoiminta

Henri Takanen
asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
09 6134 611009 6134 6110
henri.takanen@s-pankki.fi

  

Olli Keisala
asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
09 6134 616409 6134 6164
olli.keisala@s-pankki.fi

  

 

Kiinnostuitko Private Banking -palveluistamme?

Ota meihin yhteyttä