Siirry suoraan sisältöön

Varainhoidon yhteystiedot


Varainhoito

Mikonkatu 9
00100 Helsinki

Palvelemme vain ajanvarauksella. 

Vaihde 09 613 4600 (pvm/mpm), arkisin 8.30–16.30

Asiakaspalvelu

010 76 5800

Asiakaspalvelumme on tavoitettavissa ma–pe kello 9–16
0,0835 €/puhelu + 0,1209 €/min

Medialle

S-Pankin yhteyshenkilöiden tiedot ja mediatiedotteet löytyvät mediasivulta.

Siirry mediasivulle


Pankkitunnusten sulkupalvelu (24 h/vrk)

Suomesta soitettaessa: 09 6964 6820 (pvm/mpm)
ulkomailta soitettaessa: +358 9 6964 6820

Korttien sulkupalvelu (24 h/vrk)

Suomesta soitettaessa: 020 333 (pvm/mpm)
ulkomailta soitettaessa: +358 20 333

Varainhoidon toimipaikat

Helsinki

Tampere

Turku

Oulu

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.
Osio otsikolla Varallisuudenhoidon johtoryhmä

S-Pankki-konsernin Varallisuudenhoitoliiketoiminnan johtoryhmä

Hanna Porkka
S-Pankki-konsernin
vt. toimitusjohtaja, varatoimitusjohtaja
hanna-porkka@s-pankki.fi
050 5961 150

  

Teri Heilala
johtaja,
Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset
sijoitukset
teri.heilala@s-pankki.fi
050 306 3622

  

Sanna Holm
johtaja,
Kuluttaja-asiakkaat ja
tukitoiminnot
sanna.holm@s-pankki.fi
050 439 1321

  

Heidi Kohonen
johtaja,
COO, Varallisuudenhoito
heidi.kohonen@s-pankki.fi
040 594 0028

  

Lea Jääskeläinen
johtaja,
Instituutioasiakkaat
lea.jaaskelainen@s-pankki.fi
040 543 4237

  

Mika Leskinen
sijoitusjohtaja
mika.leskinen@s-pankki.fi
050 327 6985

  

Pasi Poikkeus
johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Lea Jääskeläinen
johtaja,
Instituutioasiakkaat
lea.jaaskelainen@s-pankki.fi
040 543 4237

  

Tapio Lehtinen
asiakkuusjohtaja
tapio.lehtinen@s-pankki.fi
040 567 4089

  

Antti Rikka
asiakkuusjohtaja
antti.rikka@s-pankki.fi
040 555 4001

  

Päivi Niskanen
asiakkuusjohtaja
paivi.niskanen@s-pankki.fi
050 344 4992

  

 

Pasi Poikkeus
johtaja,
Private Banking
pasi.poikkeus@s-pankki.fi
050 358 3000

  

Private Banking Helsinki

Christian Wahlstein
johtaja,
senior yksityispankkiiri
christian.wahlstein@s-pankki.fi
040 5300 402

  

Tero Ahonen
senior yksityispankkiiri
tero.ahonen@s-pankki.fi
050 5335 739

  

Tomi Jääskö
senior yksityispankkiiri
tomi.jaasko@s-pankki.fi
050 3300 128

  

Auli Kumpulainen
senior yksityispankkiiri
auli.kumpulainen@s-pankki.fi
050 443 1730

  

Pauliina Lajolinna
senior yksityispankkiiri
pauliina.lajolinna@s-pankki.fi
050 4689 213

  

Markku Tuovinen
senior yksityispankkiiri
markku.tuovinen@s-pankki.fi
050 5659 823

  

Mikko Virolainen
senior yksityispankkiiri
mikko.virolainen@s-pankki.fi
050 594 3765

  

 

Fredrik Karlsson
senior yksityispankkiiri
fredrik.karlsson@s-pankki.fi
045 251 8600

  

Ben Mansnerus
senior yksityispankkiiri
ben.mansnerus@s-pankki.fi
050 349 3956

  

Andreas Bäck
yksityispankkiiri
andreas.back@s-pankki.fi
050 353 6070

  

Private Banking Tampere, Turku ja Oulu

Eveliina McCarthy
aluejohtaja,
senior yksityispankkiiri
Tampere
eveliina.mccarthy@s-pankki.fi
010 2303 863

  

Kari Kankaanpää
senior yksityispankkiiri
Tampere
kari.kankaanpaa@s-pankki.fi
010 2303 862

  

Tuomas Tenhovuori
yksityispankkiiri
Tampere, Pori ja Jyväskylä
tuomas.tenhovuori@s-pankki.fi
010 2303 865

  

Tiina Järvinen
senior yksityispankkiiri
Turku
tiina.jarvinen@s-pankki.fi
010 2303 873

  

Joonas Rusi
yksityispankkiiri
Turku
joonas.rusi@s-pankki.fi
050 400 8117

  

Mika Moilanen
senior yksityispankkiiri
Oulu
mika.moilanen@s-pankki.fi
010 2303 844

  

Antti Vaitiniemi
senior yksityispankkiiri
Oulu ja Kuopio
antti.vaitiniemi@s-pankki.fi
010 2303 842

  

Family Office & Wealth Planning

Veera Kosonen
johtaja,
Family Office &
Wealth Planning
veera.kosonen@s-pankki.fi
040 505 0435

  

Oskari Lepistö
lakimies, Senior Wealth Planner
oskari.lepisto@s-pankki.fi
050 406 4835

  

Markus Nykänen
lakimies, Senior Wealth Planner
markus.nykanen@s-pankki.fi
050 349 5560

  

Vakuutusasiamiestoiminta

Henri Takanen
asiakkuusjohtaja,
Vakuutukset
henri.takanen@s-pankki.fi
050 355 0510

  

Talous ja strategia

Lippo Suominen
päästrategi
Twitter: @LippoSuominen
lippo.suominen@s-pankki.fi
050 345 5692

  

Erityisasiakkaat ja rahastovalinta

Päivi Riutta-Nykvist
johtaja,
Täyden valtakirjan salkunhoito
paivi.riutta-nykvist@s-pankki.fi

  

 

Marko Ojala
senior salkunhoitaja
marko.ojala@s-pankki.fi
0400 532 2833

  

Täyden valtakirjan salkunhoito

Johannes Hyytiäinen
senior salkunhoitaja
johannes.hyytiainen@s-pankki.fi

  

Tomas Lönnqvist
senior salkunhoitaja
tomas.lonnqvist@s-pankki.fi

  

Marko Alaraatikka
senior salkunhoitaja
marko.alaraatikka@s-pankki.fi
040 821 1655

  

Osakkeet

Seppo Kurki-Suonio
johtaja,
Osakesijoitukset
seppo.kurki-suonio@s-pankki.fi

  

Mikko Linnanvuori
johtaja,
senior salkunhoitaja
mikko.linnanvuori@s-pankki.fi

  

Juha Varis
senior salkunhoitaja
juha.varis@s-pankki.fi

  

Ari Pakarinen
senior salkunhoitaja
ari.pakarinen@s-pankki.fi

  

Toni Huuhka
junior salkunhoitaja
toni.huuhka@s-pankki.fi

  

Kuldar Rahuorg
senior salkunhoitaja
kuldar.rahuorg@s-pankki.fi

  

Heikki Ollikainen
salkunhoitaja
heikki.ollikainen@s-pankki.fi

  

Korot

Jouni Salmenkivi
johtaja,
Korkorahastot
jouni.salmenkivi@s-pankki.fi

  

Aarre Sahramaa
rahastonhoitaja
aarre.sahramaa@s-pankki.fi

  

Janne Nisula
salkunhoitaja
janne.nisula@s-pankki.fi

  

Pekka Siltala
salkunhoitaja
pekka.siltala@s-pankki.fi

  

Hermanni Kuoppala
junior credit -analyytikko
hermanni.kuoppala@s-pankki.fi

  
Osio otsikolla Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset sijoitustuotteet

Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset sijoitustuotteet

Teri Heilala
johtaja,
Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset
sijoitukset
teri.heilala@s-pankki.fi
050 306 3622

  

Kiinteistörahastot

Ville Yrjölä
johtaja,
Kiinteistörahastot
ville.yrjola@s-pankki.fi

  

Juho Santaharju
rahastonhoitaja,
S-Pankki Asunto

  

Timo Hakulinen
rahastonhoitaja,
S-Pankki Metsä

  

Eero Ojala
rahastonhoitaja,
Terrieri Kiinteistöt Ky
eero.ojala@s-pankki.fi

  

Tiia Vuolle
rahastonhoitaja,
S-Pankki Toimitila

  

Ville Vääränen
rahastonhoitaja,
S-Pankki Tontti

  

 

Pääomarahastot

Eero Eriksson
Senior Advisor
050 544 6214
  

Yhteissijoitukset ja kiinteistösijoitussalkut

Aarne Markkula
toimitusjohtaja,
S-Pankki Kiinteistöt Oy
aarne.markkula@s-pankki.fi

  

Leo Nilsson
kiinteistösijoitusjohtaja
leo.nilsson@s-pankki.fi

  

Harri Oravainen
kiinteistösijoitusjohtaja
harri.oravainen@s-pankki.fi
041 5393985

  

 

Jari Heinonen
kiinteistökehitysjohtaja
jari.t.heinonen@s-pankki.fi

  

Timo Vasa
rakennuttajapäällikkö
timo.vasa@s-pankki.fi

  

Miia Kaarakainen
kiinteistöpäällikkö
miia.kaarakainen@s-pankki.fi

  

Aki Paavola
ylläpitopäällikkö
aki.paavola@s-pankki.fi

  

Hannis Raitanen
asset manager
hannis.raitanen@s-pankki.fi

  

Ari Lang
asset manager
ari.lang@s-pankki.fi

  

 

Aija Kosonen
asset manager
aija.kosonen@s-pankki.fi

  

Strukturoidut sijoitustuotteet

Juuso Hiiros
tuotepäällikkö,
Strukturoidut sijoitustuotteet
juuso.hiiros@s-pankki.fi
050 5430 389

  

 

Jere Vuorela
tuotepäällikkö,
Strukturoidut sijoitustuotteet
jere.vuorela@s-pankki.fi
044 200 2159

  

 

Vaikuttavuussijoittaminen

Jani Kempas
johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jani.kempas@s-pankki.fi

  

Jussi Nykänen
johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen

  

Jussi Savukoski
sijoitusjohtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jussi.savukoski@s-pankki.fi
050 476 2069

  

Juha Kuisma
ohjelmajohtaja,
salkunhoitaja
juha.kuisma@s-pankki.fi
040 251 7735

  

Samir Omar
ohjelmajohtaja
samir.omar@s-pankki.fi
040 077 6608

  

 

Sirkku Lepistö
asiakaspäällikkö
sirkku.lepisto@s-pankki.fi
050 587 6118

  

 

Reetta Lindgren
business controller
reetta.lindgren@s-pankki.fi
050 352 9429

    

Yasmin Toubji
asiantuntija,
Hankehallinto
yasmin.toubji@s-pankki.fi

    

Transaktiot, rahoitus ja Business Controlling

Heidi Ketolainen
johtaja,
Transaktiot, Rahoitus ja Business Controlling
heidi.ketolainen@s-pankki.fi

  

Niklas Sopanen
senior business controller
niklas.sopanen@s-pankki.fi

  

Justus Jääskeläinen
business controller
justus.jaaskelainen@s-pankki.fi

  

Antti Väätäinen
business controller
antti.vaatainen@s-pankki.fi

  

 

Ville Myllymäki
senior transaktiojuristi
ville.myllymaki@s-pankki.fi

  

Eeva Pekkola
transaktiojuristi
eeva.pekkola@s-pankki.fi

    

Netta Pitkämäki
transaktiojuristi
netta.pitkamaki@s-pankki.fi