Siirry suoraan sisältöön
S-mobiilin pankkipalvelut, verkkopankki sekä tunnistautuminen S-mobiililla tai tunnuslukutaulukolla ovat poissa käytöstä lauantain ja sunnuntain välisenä yönä 8.–9.11. klo 21.00–8.00. Pahoittelemme katkosta palveluiden käytössä.
Lue lisää
Säästäjä

Voinko muokata säästöjen jakaumaa Säästäjä-rahastojen välillä?

Et voi suoraan muokata itse Säästäjä-rahastojen jakaumaa. Säästäjä-palvelua avatessa on sinulle laskettu suositeltu varojen jakauma vastaustesi perusteella Säästäjä 100- ja Säästäjä 10 -rahastojen väliltä. Tähän vaikuttaa muun muassa ilmoittamasi sijoitusaika ja riskinsietokyky. Mikäli haluat pidentää sijoitusaikaasi, voit tehdä sen Säästäjä-palvelussa, jolloin tulevien säästöjen jakauma muuttuu sijoitusaikasi mukaisesti. 

Jos haluat muokata alkuperäistä säästöjen jakaumaa, eli riskitasoa, tulee sinun lopettaa nykyinen sopimus ja avata uusi sopimus S-mobiilissa lopetuksen jälkeen. Lue ohjeet Säästäjän lopettamiseen