Du aktiverar enkelt webbtjänsterna och webbankskoderna utan tidsbokning på våra kundtjänstställen, till exempel i samband med shoppingturen.
Hitta det närmaste kundtjänststället
Du kan tryggt sköta ärenden på internet så länge du har dina koder i säkert förvar och ser till att den enhet du använder har de senaste säkerhetsuppdateringarna.
Du har sannolikt förbundit dig till återkommande debitering. Vanligen är det fråga om en tävling eller en utlottning där priset är till exempel en smarttelefon, en surfplatta eller ett presentkort. När man deltar godkänner man företagets villkor, och debiteringarna görs utifrån dem.
Kontakta företaget som gjort debiteringarna direkt för att säga upp tjänsten och be om kreditering. Vi rekommenderar också att du spärrar ditt kort så att inga fler debiteringar görs. Du kan spärra kortet genom att ringa spärrtjänsten på tfn 020 333 (lna/msa, 24 h/dygn).