Siirry suoraan sisältöön

Vaihtoehtoiset sijoitukset

Vaihtoehtoiset sijoitukset täydentävät perinteisiä sijoituksia. Ne tarjoavat pitkäjänteiselle sijoittajalle houkuttelevia sijoituskohteita nykyisessä alhaisten korkojen ympäristössä, mahdollistavat sijoittamisen perinteisten omaisuusluokkien ulkopuolelle ja hajauttavat riskiä. Vaihtoehtoisten sijoitusten tarjoamamme on yksi Suomen kattavimmista. Varoja hallinnoi ammattitaitoinen 35 asiantuntijan vaihtoehtoisiin sijoituksiin erikoistunut tiimi. Sen tukena toimivat kokeneet neuvonantajat Advisory Boardissa sekä kiinteistöjohtamisen palveluita tuottavan S-Pankki Kiinteistöt Oy:n hallituksessa.

Kattava valikoima ja osaaminen käytössäsi

Vaihtoehtoisten sijoitustuotteiden valikoimamme on yksi Suomen kattavimmista. Sitä hoitaa 35 asiantuntijan tiimi, jolla on pitkä kokemus alalta. Tästä tarjoamasta pitkäjänteinenkin sijoittaja löytää täydennystä perinteisille kohteille. Parasta mahdollista palvelua unohtamatta.

Teri Heilala
johtaja, kiinteistöt ja vaihtoehtoiset sijoitukset

Osio otsikolla Sijoitustuotteet

Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset sijoitustuotteet

Kiinteistörahastomme sijoittavat pienasuntoihin, metsätiloihin, toimitilakiinteistöihin sekä toimitila- ja asuntotontteihin pääsääntöisesti Suomessa.

Yhteissijoitukset (Joint Ventures) ja kiinteistösijoitussalkkujen johtamispalvelut mahdollistavat vaihtoehtoiset kiinteistösijoitukset.

Pääomarahastotarjontaamme kuuluu sekä perinteisiä ky-muotoisia lainapääomarahastoja että erikoissijoitusrahastoja.

Impact Investing eli vaikuttavuussijoittaminen on sijoittamistapa, jossa yhteiskunnallinen hyöty ja tuotto kohtaavat.

Strukturoidut sijoitustuotteemme tarjoavat laajan valikoiman ajankohtaisia tuotteita ja räätälöityjä sijoitusratkaisuja.

Vaihtoehtoiset sijoitukset lukuina

mrd. € hallinnoitava kiinteistövarallisuus

kokenutta asiantuntijaa

yhteissijoitushanketta

sijoitusrahastoa

ky-muotoista rahastoa

liikkeeseenlaskettua strukturoitua sijoitustuotetta

Asiakkaitamme

Eläkesäätiö
Osio otsikolla Miksi sijoittaa?

Miksi sijoittaa S-Pankin vaihtoehtoisiin sijoitustuotteisiin?

Osio otsikolla Asiantuntijat

Kiinteistöjen ja vaihtoehtoisten sijoitustuotteiden asiantuntijat

Asiantuntijamme auttavat sinua mielellään kiinteistö ja vaihtoehtoisiin sijoitustuotteisiin liittyvissä kysymyksissä. Sijoitusasioissa voit myös aina olla yhteydessä henkilökohtaiseen yhteyshenkilöösi tai asiakaspalveluun.

Asiakaspalvelun yhteystiedot

 

Tallennamme kaikki asiakkaiden kanssa käydyt puhelut asiakastapahtumien varmentamiseksi, lakisääteisten vaatimusten täyttämiseksi sekä asiakaspalvelun parantamiseksi. Löydät lisätietoa henkilötietojen käsittelystä osoitteesta www.s-pankki.fi/tietosuoja.

Teri Heilala
johtaja,
Kiinteistöt ja vaihtoehtoiset
sijoitukset
teri.heilala@s-pankki.fi
050 306 3622

  

Kiinteistörahastot

Ville Yrjölä
johtaja,
Kiinteistörahastot
ville.yrjola@s-pankki.fi

  

Juho Santaharju
rahastonhoitaja,
S-Pankki Asunto

  

Timo Hakulinen
rahastonhoitaja,
S-Pankki Metsä

  

Eero Ojala
rahastonhoitaja,
Terrieri Kiinteistöt Ky
eero.ojala@s-pankki.fi

  

Tiia Vuolle
rahastonhoitaja,
S-Pankki Toimitila

  

Ville Vääränen
rahastonhoitaja,
S-Pankki Tontti

  

 

Pääomarahastot

Annika Vaara
junior salkunhoitaja,
vaihtoehtoiset sijoitukset
annika.vaara@s-pankki.fi
040 521 5340

    

Yhteissijoitukset ja kiinteistösijoitussalkut

Aarne Markkula
toimitusjohtaja,
S-Pankki Kiinteistöt Oy
aarne.markkula@s-pankki.fi

  

Leo Nilsson
kiinteistösijoitusjohtaja
leo.nilsson@s-pankki.fi

  

Harri Oravainen
kiinteistösijoitusjohtaja
harri.oravainen@s-pankki.fi
041 5393985

  

 

Jari Heinonen
kiinteistökehitysjohtaja
jari.t.heinonen@s-pankki.fi

  

Timo Vasa
rakennuttajapäällikkö
timo.vasa@s-pankki.fi

  

Miia Kaarakainen
kiinteistöpäällikkö
miia.kaarakainen@s-pankki.fi

  

Aki Paavola
ylläpitopäällikkö
aki.paavola@s-pankki.fi

  

Hannis Raitanen
asset manager
hannis.raitanen@s-pankki.fi

  

Ari Lang
asset manager
ari.lang@s-pankki.fi

  

 

Aija Kosonen
asset manager
aija.kosonen@s-pankki.fi

  

Strukturoidut sijoitustuotteet

Juuso Hiiros
tuotepäällikkö,
Strukturoidut sijoitustuotteet
juuso.hiiros@s-pankki.fi
050 5430 389

  

 

Jere Vuorela
tuotepäällikkö,
Strukturoidut sijoitustuotteet
jere.vuorela@s-pankki.fi
044 200 2159

  

 

Vaikuttavuussijoittaminen

Jani Kempas
johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jani.kempas@s-pankki.fi

  

Jussi Nykänen
johtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen

  

Jussi Savukoski
sijoitusjohtaja,
Vaikuttavuussijoittaminen
jussi.savukoski@s-pankki.fi
050 476 2069

  

Juha Kuisma
ohjelmajohtaja,
salkunhoitaja
juha.kuisma@s-pankki.fi
040 251 7735

  

Samir Omar
ohjelmajohtaja
samir.omar@s-pankki.fi
040 077 6608

  

 

Sirkku Lepistö
asiakaspäällikkö
sirkku.lepisto@s-pankki.fi
050 587 6118

  

 

Reetta Lindgren
business controller
reetta.lindgren@s-pankki.fi
050 352 9429

    

Yasmin Toubji
asiantuntija,
Hankehallinto
yasmin.toubji@s-pankki.fi

    

Transaktiot, rahoitus ja Business Controlling

Heidi Ketolainen
johtaja,
Transaktiot, Rahoitus ja Business Controlling
heidi.ketolainen@s-pankki.fi

  

Niklas Sopanen
senior business controller
niklas.sopanen@s-pankki.fi

  

Justus Jääskeläinen
business controller
justus.jaaskelainen@s-pankki.fi

  

Antti Väätäinen
business controller
antti.vaatainen@s-pankki.fi

  

 

Ville Myllymäki
senior transaktiojuristi
ville.myllymaki@s-pankki.fi

  

Eeva Pekkola
transaktiojuristi
eeva.pekkola@s-pankki.fi

    

Netta Pitkämäki
transaktiojuristi
netta.pitkamaki@s-pankki.fi

  

Eerik Ylipaavalniemi
kiinteistöanalyytikko
eerik.ylipaavalniemi@s-pankki.fi

  

Pasi Suutari

  

 

Tuula Entelä

  

 

Juhani Reen

  

 

Petri Jokinen

  

 

Osio otsikolla S-Pankki Kiinteistöt Oy hallitus

S-Pankki Kiinteistöt Oy hallitus

Eero Eriksson

  

 

Pauli Mäkelä

  

 

Timo Stenius

  

 

Hannu Tarkkonen

  

 

Teri Heilala